IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 V 2020 r.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 V 2020 r.
1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Bożej służby.
2. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i siostrach zakonnych pochodzących z Męciny oraz o pracujących pośród nas.
3. Módlmy się także za naszych diakonów Artur Zygmunta oraz Pawła Orła, którzy już w ostatnią sobotę maja przyjmą święcenia kapłańskie. Prośmy także o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. Modlitwą obejmujemy Szkołę Podstawową nr 2 imienia Konstytucji 3-go Maja: uczniów, nauczycieli, pracowników z racji święta szkoły.
5. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o 14.00; o 15.40 Nabożeństwo Majowe i Msza św. o 16.00. Wieczorem od 20.00 adoracja z możliwością przyjęcia Komunii św. i o 20.30 Różaniec o ustanie pandemii.
6. Codzienną modlitwą obejmujemy wszystkie służby medyczne także z naszej parafii, odpowiedzialnych za pomoc szpitalną i sanitarną, służącym nam na różnych odcinkach życia, kierujących naszym życiem społecznym. Dziękujemy Panu Bogu, że siostra Domicela po posłudze w DPS w Stalowej Woli zdrowo i bezpiecznie powróciła.
7. Msze święte w tygodniu o 6.30 i 18.00. Codziennie po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Majowe i jest adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. A zwłaszcza w czasie wieczornej adoracji. W kościele jest niewiele osób i możemy bezpiecznie korzystać ze spowiedzi świętej. Komunia święta jest rozdawana o 19.00, 19.30 i 20.00. Zapraszamy szczególnie te osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
8. W tym tygodniu czcimy:
 W poniedziałek – św. Floriana patrona strażaków
 W środę – święto Św. Filipa i Jakuba Apostołów
 W piątek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji (z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych)
9. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
10. W przyszłą niedzielę na prace remontowo-budowlane w parafii. W maju podjęte będą prace w zabytkowej świątyni z racji tegorocznych dotacji.
11. Dziękujemy za prace konserwatorskie panom Józefowi Świerczkowi i Zygmuntowi Kulpie.
12. Bóg zapłać osobom, z Łęgów koło Stacji, które podjęły się w tym tygodniu wraz z siostrą sprzątania kościoła: Ewelinie Pawlik, Agnieszce Pociecha Krystynie i Henrykowi Pociecha. Bóg zapłać za ofiarę na środki chemiczne. Na przyszły tydzień prosimy rodziny: Polakiewicz Stanisław; Lachor Maciej i Celina; Wróbel Jacek i Dorota; Dutka Arkadiusz i Anna; Dutka Bogumił i Beata. Prosimy o tę posługę w sobotę o 9.00.
13. W naszym obszernym kościele może gromadzić się bezpiecznie zgodnie z przepisami nawet 100 osób. Zachowujemy odległość miedzy osobami, używamy zabezpieczających maseczek, korzystajmy z przygotowanych miejsc w wolnej przestrzeni przed ołtarzem.
14. Na przyszłą niedzielę wpisujmy się na Msze św. na liście przy wejściu do kościoła, aby na każdej Mszy św. zachować wymaganą liczbę osób. O 14.00 jest dodatkowa Msza św.
15. Zauważmy prasę katolicką:
 „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Promyczek Dobra”
16. Polećmy w modlitwie zmarłych w tym tygodniu śp. Franciszka Zdebskiego lat 92 ze Wsi Południowej i Helenę Oleksy lat 76 z Miczaków Dolnych. Dobry Jezu a nasz Panie….
17. Transmisje na żywo z naszego kościoła są dostępne na YouTubie
na kanele „Parafia Męcina”, możemy ten kanał subskrybować. Transmitujemy także na FB. Msze św. w niedzielę o 9.00 i 11.00 oraz wieczorny różaniec o 20.30. Serdecznie zapraszamy.