NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 V 2018 r.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
2. Święto Zesłania Ducha Świętego, jest też Misyjnym Dniem Chorych. Prosimy więc naszych chorych parafian o modlitwę za misjonarzy i misjonarki
3. Dziś w parafii uroczystość I Komunii św. Zapraszamy całą parafię do uczczenia Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy w intencji dzieci i ich rodzin
4. Jutro – Poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.
5. Msze św. jutro w naszym Kościele – do południa o godz. 7.00 i 9.00. Natomiast po południu suma o 18.00. Zapraszamy wszystkich pracujących i uczących się.
6. W środę o 19.00 Msza św. przy kaplicy na Zakrętku.
7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; równocześnie dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
8. W sobotę czcimy św. Filipa Nereusza, kapłana i zarazem Dzień Matki.
9. W Białym Tygodniu codziennie nabożeństwo majowe i Msza św. z udziałem dzieci I komunijnych o godzinie 17.30. We wtorek pielgrzymka dzieci do Wadowic i Kalwarii.
10. Od wtorku o 17.30 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po nim Msza św. W czwartek będzie dzień uwielbienia. Rozpoczniemy od Mszy św. o 17.30, a majówka na zakończenie.
11. Od wczoraj mamy nowych diakonów w diecezji. W najbliższą sobotę świecenia kapłańskie diakona Stanisława Łukasika, którego rodzina pochodzi z Męciny. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Prymicje ks. Stanisława w Męcinie będą 13 czerwca na Nabożeństwie Fatimskim.
12. Odpust parafialny 10 czerwca. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Jan Król w roku 25-lecia kapłaństwa. Tydzień później 17 czerwca Msza św. na cmentarzu.
13. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.
14. Członków Zespołu Synodalnego prosimy o zapoznanie się z pierwszymi materiałami na pierwsze robocze spotkanie.
15. Spotkania: Chór w czwartek o 19.00,
 Ministranci, DSM i Schola w sobotę o 9.00
16. 7 czerwca egzamin przed bierzmowaniem młodzieży II klas Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej.
17. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny ze Szczepieńca: Lupa Marek i Dorota; Sejmej Ludwik i Elżbieta; Baca Mateusz i Wioletta; Sejmej Michał i Marta; Orzechowski Zenon i Teresa; Zboś Adam i Agnieszka. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
18. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: przy plebanii Akcję katolicką, przy Starym kościele młodzież z ks. Januszem, przy OSP naszych strażaków z ks. Krzysztofem i przy szkole społeczność szkolną. Naszych strażaków prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem.
19. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium w Gidlach oraz Leśniowie w dniu 16 czerwca tj. sobota. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy w zakrystii, prosimy przy zapisach podać adres i pesel do ubezpieczenia. Zapisy przyjmujemy do 3 czerwca. Zapraszamy serdecznie
20. W prasie katolickiej przeczytamy:
 W „Gościu Niedzielnym” Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Jak Polacy oceniają niedzielę bez handlu; rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników.
 „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem a w nim wszystko o mundialu 2018, m.in. plakaty z piłkarzami; o latających rybach… jak zostać mistrzem w życiu podpowiada o. Leon Knabit.
21. „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny” Za tydzień Mały Gość z nową płytą Arki Noego. Można składać rezerwacje.