OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 II 2018 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 II 2018 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
W piątek Droga Krzyżowa: o 15.30 – dla dzieci
Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.
Godz. 19.00 – dla gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Dziękujemy młodzieży za piękne uczestniczenie w minionym tygodniu i nadal zapraszamy na rozważanie Meki Pańskiej.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Prosimy przewodników o jej poprowadzenie
2. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Wpisujmy nasze wielkopostne postanowienia do Księgi Trzeźwości.
4. W czwartek Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
5. Za tydzień niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjami. Ofiarą do puszek będziemy wspierać ponad dwa tysiące polskich misjonarzy. O przeprowadzenie kwesty misyjnej prosimy PDMD.
6. Próba Chóru w czwartek o po Mszy wieczornej;
7. Za tydzień od poniedziałku rozpoczną się rekolekcje szkolne dla dzieci młodzieży.
8. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w środę 4 kwietnia o godzinie 15.30
9. Caritas od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie wielkanocne baranki i paschaliki. Dzieci natomiast otrzymają skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Myślą przewodnią tej jałmużny jest: Umiej zrezygnować z przyjemności, by podzielić się z chorym dzieckiem.
10. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wójtowicz Grażyna; Kaptur Katarzyna; Łukasik Wiesław Ewa; Belina Maciej Edyta; Cynar Marek Agnieszka. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.0000.
11. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane właśnie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dopisek Męcina spowoduje, że kwota ta wróci przez Caritas dla kogoś potrzebującego w naszej parafii.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.:
 w „Gościu Niedzielnym” i w „Małym Gościu Niedzielnym”: Wielkie świadectwo życia św. Ojca Pio
 „Promyczku Dobra”; polecamy też „Mały Promyczek” dla dzieci.
 „Miłujcie się” ze świadectwem o pewnym małżeństwie