X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 VI 2018 R. ODPUST ku czci św. Antoniego Padewskiego


X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 VI 2018 R.
ODPUST ku czci św. Antoniego Padewskiego
Srebrny Jubileusz kapłaństwa ks. Jana Króla
1. Przeżywamy Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej parafii. Cieszymy się z obecności i posługi ks. Jana Króla proboszcza w Żelichowie wdzięczni za jego posługę w Męcinie naszą modlitwa wyrażamy nasze gratulacje i życzenia w roku srebrnego jubileuszu kapłaństwa.
2. Dziś o godzinie 17.00 zapraszamy na artystyczne wydarzenie przygotowane przez naszą młodzież. Jest to druga część MISTERIUM. Zechciejmy zabrać ze sobą rodzinę i ubogacić przeżywany dzień odpustu.
3. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza asystom posługującym przez całą oktawę Bożego Ciała. Niech Serce Boże będzie umocnieniem w codziennym życiu.
4. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie. Dziękujemy Akcję Katolickiej za posługę.
5. Za tydzień Diecezjalne Święto Rodzin przy ołtarzu w Starym Sączu. Suma o 11.00, następnie wielki Festyn Rodzinny.
6. Bóg zapłać wszystkim panom, którzy wczoraj w liczbie 9 osób pracowali przy budowie ogrodzenia na cmentarzu. Bardzo cenne jest to zaangażowanie, za które od całej parafii panom dziękujemy! Firmie pana Wróbla dziękujemy za kolejne prace przy budynku gospodarczym. Zapraszamy też nowe osoby do włączenia się w porządkownie zieleni przed przyszłą niedzielą. Jeśli ktoś mógłby pomóc prosimy o słowo.
7. Bóg zapłać piekarniom rodziny Piwowarów i Gawlików za świąteczne pieczywo.
8. Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary 8 tys. zł. na oświetlenie wokół kościoła. Dziękujemy rodzinom, które nieustannie uczestniczą w tych fundacjach.
9. Za tydzień o 11.00 Msza św. na cmentarzu. Tam nasze ofiary przeznaczymy na spłatę zakupionych elementów ogrodzenia.
10. 13 czerwca, w środę, Nabożeństwo Fatimskie i prymicje ks. Stanisława Łukasika. Prosimy Akcje Katolicka o poprowadzenie różańca i poniesienie Figury. W czasie nabożeństwa nastąpi uroczyste przeniesienie ponad 80 relikwii świętych do tej pory przechowywanych w starym, dawniej parafialnym kościele do ołtarza św. Antoniego.
11. Na zakończenie poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego.
12. Tematem troski Synodu Diecezji jest Rodzina. Zapraszamy wszystkie rodziny i dzieci i młodzież i dorosłych na to nabożeństwo, byśmy przy naszej Matce na nowo powierzyli się naszemu Bogu.
13. W parafii witamy naszych kapłanów rodaków, księży misjonarzy. Jest z nami ks. Stanisław z Czadu z kraju, w którym w ciągu kilku miesięcy tego roku sytuacja się pogorszyła i politycznie i spotęgowaniem ubóstwa rodzin. W czasie Nabożeństwa Fatimskiego będziemy mieli okazję złożyć dar dla dzieci podopiecznych na misji ks. Stanisława.
14. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. LSO sobota o 9.00
15. Spotkanie osób, które pielgrzymowały do Grecji we wtorek po Mszy wieczornej.
16. Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej.
17. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Oleksy Ryszard i Lidia; Woźniak Jan Edyta; Woźniak Barbara; Bukowiec Mariusz i Janina; Janczyk Wiesław i Alicja; Sroka Michał i Sylwia. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
18. Wyjazd na pielgrzymkę do Gidel i Leśniowa w sobotę o 6 rano z parkingu kościelnego.
19. Szpital informuje o bezpłatnych badania wcześnie wykrywających nowotwór.
20. Przypominamy, że 12 czerwca spotkanie w sprawie kursów językowych. Szczegóły w gablocie.
21. Prasa katolicka:
 „Niedziela” „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” polecamy fanom Mundialu, „Promyczek Dobra”
Jest album z fotografiami relikwiarzy z diecezji i z Męciny w cenie 35 zł.