XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VI 2020 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VI 2020 R.

Dziś Diecezjalne Święto Rodziny

Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu  i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii starosądeckiej

1. Dziś uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o 14.00.
  2. Codziennie Nabożeństwo Eucharystyczne z Litanią do Serca Pana Jezusa o 18.00. a zarazem Biały Tydzień dla dzieci komunijnych.
  3. Dziękujemy wszystkim asystom, Pocztom sztandarowym, niosącym baldachim
    i feretrony, dzieciom za kwiaty i dzwonienie na cześć Pana Jezusa, a także Chórowi Parafialnemu i Orkiestrze OSP za posługę w czasie ostatnich uroczystości
  4. W środę o 15.30 bierzmowanie młodzieży klas ósmych. Codziennie trwamy na modlitwie w ich intencji, a udział w nabożeństwie codziennym to przygotowanie duchowe młodych do przyjęcia sakramentu i zapraszanie Ducha Świętego w swoje życie.
  5. Spowiedź św. przed bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców i świadków
    w poniedziałek od 17.00. W dniu bierzmowania nie będziemy mieli spowiedników, dlatego nie odkładajmy spowiedzi św.
  6. Spotkanie kandydatów we wtorek o 15.00.
  7. W czwartek o 18.00 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego w intencji dzieci
    i młodzieży oraz nauczycieli a także o szczęśliwe wakacje.
  8. Spowiedź dzieci i młodzieży we wtorek od 17.00. Rodziców prosimy o pomoc najmłodszym.
  9. W dalszym ciągu zapraszamy codzienne o 17.30 na Różaniec o ustanie pandemii
    i o zdrowie dla chorych.
  10. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • W środę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W sobotę – Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Św. Władysława. Z okazji imienin składamy najlepsze życzenia solenizantom w tym p. Władysławowi i p. Marii.
  1. Do chorych z Komunią św. udamy się w środę od 8.30 po wcześniejszym zapisaniu w zakrystii.
  2. Msza św. na Górach przy kaplicy Łukasików w przyszłą niedzielę o 14.00.
  3. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny:. Dudzik Józef
    i Elżbieta; Świerczek Wiesław i Danuta; Pawlik Stanisław i Zofia; Biedroń Piotr
    i Anna; Starzyk Leszek i Agnieszka. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  4. Prasa katolicka:
  • „Gość Niedzielny” pisze o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu; o udziale kardynała Wojtyły w II Soborze Watykańskim oraz jego wpływie na sobór; jest też „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”