XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 VII 2018 R.


  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 VII 2018 R.
II Rocznica ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY
1. Dziękujemy ks. Pawłowi za świadectwo pracy misjonarza. Bóg zapłać wszystkim, którzy dziś ofiarą wspomagają pracę ks. Pawła.
2. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Nasze postanowienia niesienia pomocy uzależnionym i naszym rodzinom wpiszmy do księgi trzeźwości. Jest to dar modlitwy, abstynencji czy trzeźwości.
3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek I sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 Godzina Świętą i modlitwa o powołania. O jej poprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym. W czasie adoracji spowiedź św. Następnie o 18.00 Msza św.
4. W I piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa rano i o 18.00. Spowiedź św. przed poranną Mszą św. i od 17.00.
5. W I sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający, prosimy o prowadzenie Caritas. O 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
6. W Nowym Sączu rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program umieszczony jest na afiszu.
7. W sobotę udajemy się na pielgrzymkę do Nowego Sącza. Dziś i jutro prosimy chętnych o zapisy na wspólny wyjazd. Można też udać się busem kursowym. W sobotę około godziny 8.30 piesza pielgrzymka z Limanowej zatrzyma się w Męcinie. W drodze do Nowego Sącza. Można do grupy dołączyć.
8. Msza św. przy Sanktuarium Przemienienia Pańskiego będzie sprawowana o godz. 15.00
9. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• We wtorek – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
• W środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.
10. Zmienia się otoczenie naszego kościoła. Posadzone zostały krzewy i drzewa, wykonywane jest oświetlenie. Cieszymy się już pierwszymi iluminacjami. W dalszym ciągu nasi elektrycy zakładają kolejne punkty świetlne. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na prace przy zieleni, zakup elementów do oświetlenia i na remont budynku gospodarczego. Równocześnie dziękujemy za pracę naszym elektrykom p. Józefowi Świerczkowi i Władysławowi Górskiemu.
11. Zapisy na Pieszą Tarnowska Pielgrzymkę do Częstochowy w sierpniu prowadzić będzie kancelaria parafii w Limanowej.
12. Nabożeństwo Fatimskie w sierpniu będzie w sobotę 11 sierpnia pod przewodnictwem ks. Biskupa Mirosław Gucwy. Prosimy również poszczególne Stowarzyszenia Parafialne o udział w tej uroczystości.
13. Wyjazd młodzieży do Grecji we wtorek: o godz. 2.00 po północy Msza św., o godz. 3.00 wyjazd autokaru. Nadanie bagaży w poniedziałek o 21.00. Młodzież zapraszamy w poniedziałek wieczór przed mszą św. na spowiedź św.
14. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Zadziela Lupa Maria; Smoleń Józef i Monika; Górka Artur i Stanisława; Krzyżak Mariusz i Wioletta; Ślazyk Marian i Wioletta; Krzyżak Edward i Jadwiga; Zięba Robert i Anna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
15. Polecamy prasę katolicką:
• Nowy numer Skibowego Kamienia z relacją z wydarzeń w parafii również z pielgrzymki do Śladami św. Pawła „Gość Niedzielny”, Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Miłujcie się”
16. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Grzegorz Dutka lat 40 a także Śp. Stefania Smoleń lat 85 obydwoje z Łęgów koło Stacji. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00. (Różaniec dziś po Mszy wieczornej). Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
Z racji pogrzebu w Rytrze we wtorek w rodzinie siostry Urszuli nie będzie u nas Mszy wieczorowej. Intencja mszalna z wtorku będzie odprawiona w poniedziałek wieczorem.