XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VII 2017 R.


I Rocznica ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY – Obecni Goście z Czadu w drodze do Krakowa

 1. Dziś dziękujemy ks. Rene i ks. prałatowi Stanisławowi Worwie za misyjne świadectwo i życzymy szczęśliwego powrotu na misję w N’Djamenie. Dziś rocznica ŚDM i wizyty tak wielu Czadyjczyków.     W naszej parafii. Dziś wspominamy tamte wydarzenia i Gości i prosimy ks. Rene i ks. Stanisława            o przekazanie naszych pozdrowień i zapewnienia, że pozostają w naszej pamięci i sercach. Tutaj zostawili piękne świadectwo swojej młodej wiary.
 2. Bóg zapłać za wszelki dar misyjny składany na ręce ks. Stanisława, ks. Rene i ks. Pawła.  
 3. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Nasze postanowienia niesienia pomocy uzależnionym  i naszym rodzinom wpiszmy do księgi trzeźwości. Jest to dar modlitwy, abstynencji czy trzeźwości.
 4. Zmarł Józef Miechurski brat siostry Urszuli. Pogrzeb będzie we wtorek w Rytrze o godzinie 15.00. Zapraszamy chętnych do wyjazdu we wtorek o 13.30. Prosimy o zgłoszenia.
 5. Już trzykrotnie pożar dotknął jedna z rodzin naszej parafii. Zwyczajnie nasza wspólnota przychodzi w takiej potrzebie z pomocą. Za tydzień będzie składka do puszek na rzecz poszkodowanych. Prosimy Caritas o dyżur.
 6. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 Godzina Świętą

i modlitwa o powołania. O jej poprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Okazja też do spowiedzi św. Msza św. o 18.00.

 1. W I piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa rano i o 18.00. Spowiedź św. przed poranną Mszą św. i od 17.00.
 2. W I sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający, prosimy o prowadzenie Caritas. O 7.00 Msza św.

o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

 1. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w piątek od 8.30.
 2. Za tydzień nasze ofiary złożymy na planowane prace na cmentarzu. Jest propozycja wykonania witraży nad chórem, projekty będziemy mogli przedstawić. Czas wykonania zależny będzie od naszych możliwości.
 3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
 • We wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła
 • W piątek – św. Jana Vianneya patrona kapłanów
 1. W Nowym Sączu rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program umieszczony jest na afiszu.
 2. W sobotę udajemy się na pielgrzymkę parafialną do Pana Jezusa Przemienionego w Nowym Sączu. Wyjazd będzie busem kursowym w sobotę o godzinie 13.15 (lub 14.15) do parkingu przy Zamku w Nowym Sączu. Tutaj dołączymy do grupy limanowskiej. Wyjście spod Zamku o 14.15. (Program w Bazylice: o 15.00 Koronka, o 15.30 Msza dla pielgrzymów)
 3. Około godziny 8.30 można w Męcinie dołączyć do pieszej grupy limanowskiej.
 4. Spotkanie przed pielgrzymkowe pielgrzymów jasnogórskich odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W sierpniu zapisy na pielgrzymkę w kancelarii w Limanowej
 5. Dla osób, które nie mogą pieszo pielgrzymować możliwe jest pielgrzymowanie duchowe na Jasną Górę. Wystarczy zgłosić swoje nazwisko telefonicznie, mailem lub osobiście w kancelarii parafialnej przy limanowskiej Bazylice, codzienne odmówić jeden dziesiątek różańca w intencjach pielgrzymki, a także warto przesłać swoją intencje pielgrzymowania oraz wsłuchiwać się w relacje z pielgrzymki Radia RDN.
 6. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny Wójs Jarosław i Lidia, Smoleń Janusz i Barbara; Wojtaszczyk Józef i Elżbieta; Janur Piotr i Róża; Smęda Józef i Maria. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 7. Bezpłatne badania wzroku w poradni w Limanowej 17 sierpnia – informacje na afiszu..
 8. Zapraszamy do nawiedzenia zabytkowego kościoła w godzinach otwarcia.
 9. Polecamy prasę katolicką:

v  „Gość Niedzielny”, O ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek; O reformie polskiego sądownictwa; „Mały Gość Niedzielny”; Dwumiesięcznik „Miłujcie się”

 • Zachęcamy każdą rodzinę, aby postarała się o specjalne wydanie parafialnego pisma „Skibowy Kamień” z fotograficzną foto kroniką z apostolskiej wizyty ks. Biskupa na misji w Czadzie