XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 IX 2018 R.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 IX 2018 R.
1. W poniedziałek 10 dnia miesiąca nabożeństwo do bł. Matki Angeli. Zapraszamy na 17.30 na różaniec, który poprowadzi Rodzina Felicjańska, a po Mszy św. uczcimy relikwie Błogosławionej.
2. W czwartek o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. O poniesienie figury oraz prowadzenie modlitwy Różańcowej prosimy Koło Gospodyń Wiejskich. W tygodniu troski o wychowanie młodego pokolenia zapraszamy wszystkich związanych z edukacją: wychowawców, rodziców, dzieci, młodzież, zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Nabożeństwo poprowadzi nasz rodak ks. Jakub Kulpa. Nasze ofiary przeznaczymy dla dzieci z misji Ojca Jacka Janasa pracującego w Kongo
3. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Z tej racji o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
4. Bóg zapłać za ofiary 8 tys. zł. na inwestycje ostatnie w parafii. To zaangażowanie jest bardzo cennym wkładem w prowadzone dzieła. W dalszym ciągu będziemy prosić parafian o pomoc w spłacie prac w zabytkowym kościele.
5. Dziękujemy naszym panom za wczorajsze prace przy upiększania otoczenia kościoła i przy ogrodzeniu cmentarza, tym bardziej, bo wiemy jak obecnie trudno znaleźć czas na dodatkowe zaangażowanie. Dziękujemy p. Wiesławowi Wójtowiczowi, Edwardowi Krzyżakowi, Leonowi Orczykowskiemu, Zenonowi Orzechowskiemu, Wiesławowi i Karolowi Siciarz, Januszowi i Szymonowi Orzeł, Kamilowi Krzyżak, Januszowi i Mateuszowi Kurczab, Eugeniuszowi Wojakowi i Jackowi Tobiaszowi za usłużenie transportem.
6. W przyszłą niedzielę składka do puszek na Uniwersytet Papieski w Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Akcję Katolicką.
7. W niedzielę 31 rocznica śmierci ks. kanonika Stanisława Margosiaka. Zapraszamy już w sobotę na wieczorną Mszę św. i modlitwę w jego intencji.
8. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Lektorzy w czwartek po Mszy św. wieczornej
• Grupa Młodzieżowa oraz młodzi, którzy chcą do niej należeć w piątek o 19.00.
• Aspiranci i ministranci w sobotę o 9.00
• Dzieci i Schola w sobotę o 10.00
9. W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Rozpoczynamy Wielki Odpust Maryjny w Limanowej.
10. Za tydzień w niedzielę o 11.00 główny Odpust zarazem dożynki w Limanowej. Mszy św. przewodniczyć będzie Bp Andrzej Jeż. Prosimy o uczestnictwo delegacji Paszkowca i Wygonisk z naszym wieńcem dożynkowym.
11. Nasza Parafia pielgrzymować będzie do Limanowej w czwartek 20 września. Szczegóły podamy za tydzień.
12. Msze św. z Limanowej są transmitowane przez internet.
13. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 września będzie pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy małżonków, także dzieci. Wyjazd o godzinie 5.00 rano, koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii.
14. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych w Limanowej od 28 do 30 września. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Limanowej.
15. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Orczykowski Adam i Maria; Orczykowski Edward i Halina; Jacak Stanisław i Jadwiga; Kęder Andrzej; Wahuta Stanisław i Genowefa; Kulig Danuta. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
16. Polecamy prasę katolicką:
  Gość Niedzielny – numer jubileuszowy (95 lat); Mały Gość Niedzielny – z niespodzianką;
  Niedziela – Generał Sosnkowski o zdradzie Polski przez aliantów;   Kalendarze Rolnicze w cenie 23 zł.
17. Objazdowy Serwis Legalizacyjny Gaśnic zaprasza kierowców na przegląd techniczny w poniedziałek od 8.00 do 16.00 koło Remizy OSP.